img

Występowali w klubie

DJ Hubson

Wychowany na warszawskim Żeraniu, uczeń i kontynuator „dziedzictwa” legendarnego Dj’a 600V. Rozkręcał hiphopowe imprezy na terenie całego kraju, za każdym razem idealnie wyczuwając energię zebranych na parkiecie ludzi. Rezydował w takich klubach jak The Fresh czy Harlem. W czasie wolnym od imprez jest koncertowym towarzyszem g-funkowej formacji 2cztery7 oraz rapera Tego Typa Mesa, z którymi zwiedził całą Polskę oraz zaliczył występ na największym branżowym festiwalu w Europie – Hip-Hop Kempie. W jego imprezowych setach można znaleźć takie gatunki jak: R&B, rap, g-funk i funk. Swoimi setami Hubson wspierał scenicznie takie osobistości jak: Wu Tang Clan, De La Soul, Devin The Dude, Dam Funk czy Rob Swift. Do tej pory wydał dwa mixtape′y: "Westside Warsaw Mixtape" na który muzycznie prowadzi słuchaczy przez zachodnie wybrzeże USA oraz "Stasiak Gościnnie" który był dodatkiem do debiutanckiej płyty warszawskiego rapera Stasiaka.

DJ Warson

Warson aka Wara - DJ i producent pochodzący z Gdańska. Pierwszą imprezę zagrał w 2004 roku. Jednym z największych wydarzeń na których występował był Gdański festiwal MTV Dźwiga Muzę. Miał okazję supportować takich artystów jak: Basement Freaks [Niemcy], Badboe [Dania], Jayl Funk [Niemcy], Lebrosk [UK], Shapeshifters [UK]. Jego mixy wypełnione są Nufunkiem, Oldschoolowym Rapem i Rnb, New Jack Swingiem, Disco oraz klasycznym Funkiem. Jest współzałożycielem net-labelu trójmiejskiego koktajlu funkowego [www.trufunk.com] - na którym wydał dwa albumy : TRU FUNK 010 - "DJ Is Not a Jukebox" (którego recenzja znalazła się w Węgierskim Playboyu) TRU FUNK 018 - "24"

Mary Klak

Monika Petryczko aka Mary Klak Dziennikarka radiowa i telewizyjna, DJ-ka -Mary Kłak , animatorka wydarzeń kulturalnych, polonistka. Autorka i pomysłodawczyni projektu radiowego „Środek Miasta”, współtwórca „niekoniecznie poważnego” programu radiowego „Klaps” prowadzonego z Adamem „Łoną” Zielińskim. Autorka warsztatów twórczych „Trzebiatoff”, muzycznej odsłony festiwalu inSPIRACJE „Berlin Blue Nights”. Zaangażowana w autorską audycję radiową „Papryka Chilli” na antenie Radia Szczecin. Producentka inicjatywy „Klipuj!” oraz „Kawał Sztuki” na rzecz Akademii Sztuki w Szczecinie. Miłośniczka twórczości Davida Lyncha (praca magisterska) a także berlińskich przejawów życia klubowego.

Pan Trol

Jakub "Pan Trol" Bessarab. Dawniej znany jako Trolu. Zaczynał swe podboje na scenie od Human beatbox′u, w którym udzielał się przez niemal 14 lat w wielu projektach muzycznych, oraz współtworzył kwartet human beatbox "Fpat Wypat" razem ze Zgasem. Bobkiem i Bikiem. Jako Dj oraz Beatboxer supportował występy wielu wartościowych artystów m.in. Scratch (The Roots), Fisz, Honabibe Soundsystem, Big Fat Mama, Natalia Lubrano (Miloopa). Był rezydentem Polskich klubów, takich jak City Hall music club (Szczecin), Nieistniejący już Apartament klub (Szczecin), Alter Ego (Szczecin), ConFashion Club (Warszawa). Wieloletni propagator edukacyjnej misji muzycznej, chcący poznawać ludzi z niepopularną, nietuzinkową muzyką. Maczał palce w projekcie ABCkru.org powstałym po zamknięciu szczecińskiego radia ABC. Przez rok prowadził autorską audycję muzyczną "Hi-Fi" w radiu Szczecin.fm, w której prezentował takie gatunki muzyczne jak : Funk, Break Beat, Nu Funk, Soul, Rare Groove czy Reggae, ktre obecnie można usłyszeć w jego setach. Obecnie można go usłyszeć w Szczecińskim Elefunk the Club, gdzie tworzy cotygodniową serię imprez pod nazwą "Call it Groove".
Facebook

Bartek Otocki

Bartek Otocki Malarz, wykładowca szczecińskiej Akademii Sztuki. Dyplom z malarstwa w 2003 roku w prac. prof. Ryszarda Hungera w ASP w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa, doktorat z malarstwa w 2011 roku na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W latach 2003–2012 asystent (od 2011 – adiunkt) w pracowni malarstwa i rysunku prof. Jarosława Chrabąszcza w ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Obecnie adiunkt na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi pracownię rysunku oraz jest asystentem prof. Piotra C. Kowalskiego w pracowni malarstwa. „Za najbardziej fascynującą w procesie kreowania obrazu uważam chwilę, w której pewne treści przejawiają się w nim za moim pośrednictwem, ale niejako bez mojego świadomego udziału. Cały trud i wysiłek włożony w opanowanie medium wynagrodzony zostaje właśnie w tym szczególnym momencie w którym obraz „zdarza się” i manifestuje nieledwie samoistnie, poza kontrolą twórcy. To jakby wyższa forma przypadku, ponieważ nie jest to jedynie udany zestaw malarskich gestów, a raczej pojawienie się w obrębie płaszczyzny czegoś co roboczo nazywam „obecnością”. Po kilku latach zajmowania się tym zagadnieniem wciąż nie mam nad nim kontroli i nie wszystkie moje prace są jego kwintesencją, nie zawsze udaje mi się ten duchowy pierwiastek należycie wyzyskać.” Więcej aktualnych informacji na: www.bartekotocki.com.

PUH

Animator, VJ, filmowiec. Obecny na największych multimedialnych wydarzeniach Szczecina i kraju. Współtwórca oprawy graficznej festiwalu Boogie Brain, inSPIRACJI, digitali_a, Ursynalii Warszawskich czy Festiwalu Videomappingowego VZARI w Czechach. Międzynarodowa współpraca z Loomo Motion Design, czego efektem były 3D Mappingowe prezentacje w Berlinie i Paryżu. Na co dzień związany z największymi instytucjami kulturalnymi Szczecina jak 13 Muz, Akademia Sztuki, Filharmonia Szczecińska. Obecnie skoncentrowany na rozwoju form video na rzecz kreacji wizerunku. portfolio: https://vimeo.com/vjpuh/videos/all/sort:date All vj PuH’s Videos on Vimeo vimeo.com Vimeo is the home for high-quality videos and the people who love them.

Tomasz Wlaźlak

Tomasz Wlaźlak Urodzony 24.04.1982 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Tam ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, następnie kontynuował swoją edukację artystyczną w Zielonej Górze oraz Toruniu, gdzie zdobył tytuł magistra. W tym momencie jest doktorantem na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Artysta w swoich realizacjach stara się łączyć tradycyjne techniki plastyczne z obrazem cyfrowym. Najczęściej tworzy animacje nawiązujące stylistycznie do starych ośmiobitowych gier komputerowych, chcąc zwrócić uwagę odbiorcy na malarskie walory pikselowego obrazu. Inspiruje go także sztuka ludowa, jej uproszczenia oraz dekoracyjność. W ostatnich realizacjach pojawiają się postacie diabłów oraz aniołów bardzo często spotykane w sztuce ludowej, legendach, wierzeniach...Prezentował swoje realizacje na wielu imprezach w Polsce oraz za granicą ( USA, Ukraina, Grecja). Informacje o wydarzeniu w Elefunk The Club Praca zrealizowana w przestrzeni klubu Elefunk składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest projekcja umieszczona w podłodze loży , która w dyskretny opowiada historię istoty mieszkającej „piętro niżej”. Drugi element znajduje się ponad głowami siedzących w loży gości klubu. Jest to malarska kompozycja będąca w opozycji do przedstawienia z pierwszego elementu tej realizacji. Animacja wyświetlana w monitorze znajdującym się tuż pod stopami odbiorców imituje „okno”, przez które mamy możliwość zajrzeć w głąb ziemi, zobaczyć co się znajduje pod podłogą klubu. Widoczna jest tam przestrzeń, w której swoje obowiązki sumiennie wypełnia palacz dbający o odpowiednią temperaturę w piekle. Od odbiorców oddziela go jedynie cienka szyba. Malowidło natomiast jest współczesną interpretacją fresków przedstawiających anioły zamieszkujące niebo, które tworzą interesującą dekoracyjną kompozycję. Cała realizacja jest kontynuacją moich ostatnich realizacji, w których zastanawiam się nad podejściem do wiary, religii katolickiej, która jest nam najbliższa. Refleksje na temat ucieleśnienia zła, istnienia strzegących nas niewidzialnych istot i przekonania wiernych o ich istnieniu stają się dla mnie inspiracją.

ABC of Funk

ABC of Funk to warszawski projekt klubowy, w którego skład wchodzą: charyzmatyczna wokalistka Wiosna, czarnoskóry raper Frenchy, aranżer i instrumentalista Marcin Gańko oraz DJ i producent Seb Skalski. Razem prezentują wybuchową mieszankę muzyki tanecznej o stylistyce mocno funk′owej, z elementami hip-hopu, soulu, jazzu i elektroniki klubowej. Niebawem nakładem warszawskiej wytwórni „SpekuLLa Records” ukaże się ich pierwsza płyta EP - "Abc of Funk" - zainspirowana jazzy funky i disco z lat siedemdziesiątych. Podczas występów na żywo projekt prezentuje energetyczny DJ′ski set, połączony z żywymi wokalami w klimacie soul, funky i rap oraz wyszukanymi partiami wokaliz na saksofonie tenorowym i barytonowym. Sklad : MC Frenchy ( Uk ) - rap ,voc Wiosna - Voc , Marcin Ganko - Saksofony Seb Skalski - dj

Big Fat Mama

Gruba Mama to ekipa zwariowanych na punkcie “troszeczke innego dzwieku” 6 mlodych funkateers′ow, ktorych bogate w doswiadczenia sceniczne losy polaczyly sie ze soba by w rezultacie wspolnie wytworzyc jeszcze wiecej “troszeczke innego dzwieku” ;) Przywolujac dobre stare brzmienia za pomoca nowoczesnych zabawek, rozsmieszajac przy pomocy swoich nieprzecietnie dretwych tekstow i szokujac nieziemskim wygladem spelniaja misje, ktora powierzyl im sam dr. Funkenstein. Skład zespołu: Minerwa: śpiew Matys: bas, śpiew Kubuś: perkusja Szymek: gitara Olek: gitara, śpiew Borys: instrumenty klawiszowe, piano(rhodes), synth, śpiew

Charlie Monroe

Charlie Monroe to szczecińska grupa, założona w lutym 2011 roku. Składająca się z czterech osób, kochających ciekawe, funkowo – rockowe brzmienia. Grają to, co pompuje więcej krwi do serca i wprawia w rytmiczne ruchy ręce i nogi. Na ten moment mają około (wszystko zmienia się na bieżąco) 15 autorskich utworów. Pod koniec lutego tego roku zarejestrowali 12 z nich z myślą o debiutanckim albumie. Nie przestają tworzyć i na każdym kolejnym koncercie przedstawiają bogatszy materiał. Twierdzą, że "największa przyjemność i sens grania w zespole to możliwość zaprezentowania się na żywo". Zagrali ponad 50 koncertów. Dzielili scenę między innymi z takimi zespołami jak Luxtorpeda, Big Fat Mama, Cuba de Zoo czy Skambomambo. Skład: Martyna Szczepaniak – wokal Jędrek Łacny – gitara Maciej Parfianowicz- bas Dominik Szczepaniak – perkusja

Janek Młynarski

Jan Młynarski urodził się w Warszawie w 1979 r. w rodzinie o muzycznych tradycjach. Swoją edukację rozpoczął od fortepianu, a w wieku dwunastu lat podjął naukę gry na perkusji. Ukończył Prywatną Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Warszawie. Jeszcze w szkole zaczął współpracować z Pilich Und Funk, autorską formacją wybitnego perkusisty Wojciecha Pilichowskiego, co otworzyło mu drogę do pracy w charakterze sidemana. Współpracował z Natalią Kukulską (kilka koncertów plenerowych), Renatą Dąbkowską (Grand Prix na festiwalu w Opolu w 1999 r.), Robertem Amirianem, Marylą Rodowicz, Grzegorzem Markowskim, Reni Jusis i Kasią Stankiewicz przy jej projekcie solowym, a także z Cesarią Evorą, Ace of Base, Chrisem De Burgh, Filipem Sojką, Piotrem Żaczkiem i Sistairs. Od jesieni 2000 r. na stałe współpracuje z Kayah, z którą występował na koncertach w USA, podczas trasy koncertowej w Kanadzie oraz podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej od października do listopada 2003 promującej najnowszy album "Stereotyp", w którego nagraniu brał udział. Jan Młynarski występował również na festiwalach w Opolu, Sopocie i na Festiwalu 4 Kultur. W 2001 r. założył własny zespół "15 Minut Projekt", a także nagrał i wyprodukował debiutancką płytę z autorską muzyką pod tym samym tytułem. Płyta ta w 2004 r. została nominowana do Fryderyka. W 2010 roku ukazała się płyta "Rebeka nie zejdzie dziś na kolację" wydana jako Młynarski Plays Młynarski. Janek Młynarski wymyślił ten projekt kilka lat temu. Jakiś czas zajęło doszlifowanie pomysłów, aranżacji i skompletowanie składu. Dziś okazuje się, że warto było czekać na premierę Młynarski Plays Młynarski! I dlatego, że to znakomita muzyka i dlatego, że wykonuje ją prawdziwy dream team! Gaba Kulka, Janek Młynarski, Piotr Zabrodzki, Kuba Galiński, Marian Wróblewski, Wojtek Traczyk i Manolo Alban Juarez, czy można inaczej nazwać taki skład? Wspólnie nagrali kilka porywających piosenek z repertuaru ojca Janka, Wojciecha Młynarskiego.

Kokolin

Kokolin – Paweł Rozmarynowski Gitarzysta basowy, kompozytor, dramaturg. Współpracuje z muzykami różnych scen m. in. jazzowej, popowej, rockowej, klubowej... z różnym skutkiem. Doceniany przez wielu artystów co zupełnie o niczym nie świadczy. Finalista i laureat kilku festiwali szantowych.

LUDOJAD

LUDOJAD jest bardzo młody i przystojny. Urodził się wiosną 2010 w Świnoujściu. Pożera ludzi wyrafinowanymi dźwiękami z pogranicza jazzu, techno, rumuńskiej muzyki psychodelicznej i nie wiadomo czego tam jeszcze. Inteligentna zabawa konwencją powoduje, że widownia z reguły godzi się na pożarcie, wpada w trans i podryguje wesoło. Ludojad nie cierpi nudy , często improwizuje, przebiera się w ciuszki najlepszych kreatorów mody na świecie a w swoje koncerty wkłada maksimum serca, trochę jodu i świeżą bałtycką bryzę. Jesienią 2010 zespół pojawił się analogowym studio inż Maćka Cieślaka gdzie bez przygotowania w dwa wieczory zarejestrował 23 improwizowane kompozycje, ustalając prawdopodobnie nowy rekord płodności muzycznej . Skład: Przemysław Beleć ( BELE) - BASÓWKA Ryszard Kadłubiec (MR RICARDO) -BĘBNY Paweł Wdziękoński (MC MEWA) - głos ,samplery Krystian Sachryń (SINIORE LODO) - DRUMLE, vocal Piotr Ciechowski (KJACZJO)-SAKSOFONY Marek Pędziwiatr (PJ WIND, CZARNY MURZYN) - KLAWISZE, vocal

Marcelina

Marcelina to jedna z najciekawszych osobowości muzycznych wkraczających na polski rynek muzyczny. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, która nakładem EMI music Poland w 2011 roku wydała swój debiutancki album, który zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów i słuchaczy. Została nominowana w 2012 do nagrody Gazety Wyborczej „Warto” w kategorii Muzyka oraz do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2012 roku Marcelina pojawiła się także na drugiej płycie June „July Stars”. Jest to m.in. niezwykła kompilacja jednych z najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego. Na płycie zaśpiewajły m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak oraz Marcelina. We wrześniu ukazał się nowy album zespołu Happysad, na którym także zagościła Marcelina. W listopadzie 2012 roku utwór Marceliny „Wroclove” jednogłosnie został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie „Kawałek Wrocławia” (zajał 1 miejsce sposród ponad 200 zgłoszeń). Z końcem 2012 roku ukazało się drugie wydawnictwo artystki – Epka „Znikam”, na której znalazły się 3 utwory i 3 remiksy. Artystka w chwili obecnej pracuje nad kolejną autorską płytą i stale koncertuje. Zagrała wiele dużych koncertów, m.in. Open’er Festival w Gdyni, a także na takich imprezach jak pokazy mody (Noc Młodych Zdolnych 2011), na Malcie w Poznaniu, w Stodole w Warszawie czy Gali Discoveur Europe. Ceni sobie jednak kontakt z publicznością i magiczny klimat jaki można uzyskać podczas kameralnych koncertów i właśnie w takiej odsłonie będzie można ją zobaczyć i usłyszeć w Szczecinie.

Nawrot

Tomasz "Nawrot" Nawrocki Za bębnami od 7-go roku życia, za sprawą ojca swego. Przez wiele lat występował jako perkusista Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łobza. Wraz z tą grupą koncertując zwiedził wiele państw Europy. W późniejszym okresie pasje postanowił połączyć ze sposobem na życie i zaczął współpracować z wieloma osobistościami,projektami,instytucjami tak by wreszcie zwiedzić Polskę. Obecnie związany z: Chorzy na Odrę, Maciek Czaczyk, Wojtek Wójcicki, Teatr Pinokio w Łodzi itp. Miał przyjemność: Łona/Webber, The Pimps, Beata Andrzejewska, Margaret J Project, Free Blues Band i wiele inych. Preferuje rytmy osadzone raczej w stylistyce nowoczesnej choć zdarza mu się odbiec od tego przekonania. Z uwagi na umiarkowanie spokojną osobowość kiedy siada za bębnami, gra co mu leży na sercu, to czego nie zdążył powiedzieć. Obecnie można usłyszeć go w Szczecińskim Elefunk the Club w cyklicznych czwartkowo-piątkowo-sobotnich imprezach.

Sambal

Samby uczyli się u najlepszych, w miejscu, w którym samba jest religią - w stolicy najgorętszego karnawału na świecie, w Rio de Janeiro. Są zresztą jedynym zespołem w Polsce, który w całości wyjechał do Brazylii, by sercem, umysłem i wszystkimi zmysłami dotknąć tych korzeni, życia i rytmów. Tam uczestniczyli w licznych warsztatach muzycznych u mistrzów gatunku – stąd ich profesjonalizm i gorąca pasja. Oczywiście brali też udział w ulicznych paradach podczas karnawału w zespołach swoich nauczycieli, nie odróżniając się podobno niczym od tamtejszych szaleńców gatunku. Ośmiu muzyków ze Szczecina z dużym stażem scenicznym pełnymi garściami czerpie ze studni wieloetnicznej kultury. Oprawę wizualną zespołu stanowią kolorowe stroje oraz oryginalne instrumenty brazylijskie, takie jak surdo, repinique, chocalcho, cuica i wiele innych. Ich zaletą jest duża głośność i mobilność. Pozwala to zespołowi na występy akustyczne połączone z paradą wraz z publicznością. Bo akurat w sambie ilość przechodziw jakość. W Polsce - niczym misjonarze – nawracają, zarażają i uczą. Są pionierami w propagowaniu i rozwoju samby batucady i samby de enredo. Organizują liczne warsztaty muzyczne. Dzięki ich pracy powstał zespół Bloco Pomerania, jak dotąd największa grupa samby w Polsce, która liczy 70 osób z całego kraju. Jako jedyni w Polsce – znowu! - grają sambę de enredo, tradycyjne piosenki szkół samby z Rio de Janeiro. Ich występy prowokują uczestników do aktywnego udziału w zabawie, rytmy, którymi obdarzają odbiorców, opętują gości i nie pozwalają po prostu się przyglądać kolorowym popisom artystów, o czym przekonaliśmy się na wielu imprezach z ich udziałem. Lista ich występów jest długa i spektakularna. Grali między innymi podczas meczu Polska–Argentyna rozgrywanego w ramach Siatkarskiej Ligi Światowej w 2005 roku, podczas Festiwalu Kultury Brazylijskiej Warszawie (2008), a także podczas: Run Warsaw (2005), imprezy masowej pod patronatem firmy Nike, Meczu Gwiazd w Piłce Nożnej, Polsat kontra RAP, Gali wręczenia nagród Pulsu Biznesu 2005, Karnawału Kultur w Berlinie i Hamburgu (2006, 2007), Festiwalu Artystów Ulicy w Szczecinie (2005, 2006), w programie „Taniec z Gwiazdami” z 09.04.2006 roku. Są mistrzami muzycznej promocji. Współpracują z Miastem Szczecin w ramach międzynarodowego projektu The Tall Ship Races. Jako reprezentacja miasta prowadzili w roku 2010 warsztaty perkusju brazylijskiej dla uczestników regat, w Antwerpii i w Hartlepool koordynowali paradę, promowali szczeciński pawilon w obydwu portach. Zagrali również setki koncertów klubowych, m.in. w: Siódmym Niebie, Balsamie, Labo, Copacabanie, Tokarni, Paprotce, Shishy, Can Canie, Strefie G-2, Rockerze, Moonsferze, w ramach imprez festiwalowych, promocyjno-targowych, eventowych oraz bankietów firmowych, m.in. dla Pulsu Biznesu, Zeptera, Hondy, Tchibo, Kompanii Piwowarskiej, Toyoty, BPH, TP S.A., Mitsubishi, Polkomtelu, Lotosa, WBK, Orange. Członkowie zespołu Sambal dzięki swoim szerokim zainteresowaniom muzycznym zbudowali potężną, brazylijską maszynę perkusyjną. - Ekspresja i energia tego rytmu nie pozostawia nikogo obojętnym, wciągając w wir tańca i dobrej zabawy, pozwala poczuć mocny zbiorowy puls – zapewniają muzycy. - Takie właśnie reakcje publiczności towarzyszą naszym występom na licznych festiwalach, paradach i koncertach. Zespół Sambal (7 osób): Rafał Krzanowski - repique,surdo Leszek Wiszniewski - vocal,surdo Marcin Bogdan - tamborim,cuica Maciej Kaźmierski - caixa Ludwik Przełomski - caixa,surdo Andrzej Janusz - cavaco,repique Piotr Burek – chocalho,dance

Shama Shamana

Skalaman, Pan Trol, Cybul oraz Kokolin. Cztery żywioły porwą was już w najbliższą sobotę rytmiczno-instrumentalnymi modłami do wszystkich bogów. Waszych i naszych. Zapraszamy na posiłek dla D(ucha). Szamasz (Shamash) w słowniku hebrajskim składa się z trzech społgłosek szin, mem, szin, tworzących znaczenie: stróż, słońce. W mitologii mezopotamskiej Bóg słońca. Szaman – osoba pełniąca funkcję religijną polegającą na sformalizowanej i instytucjonalnej więzi ekstatycznej z istotami nadludzkimi, duchami przodków lub demonami. Mana - w wielu światach fantasy pewnego rodzaju energia, używana przez magów do czynienia czarów. ShamaShamana - posiłek osoby pełniącej funkcję religijną polegającą na sformalizowanej i instytucjonalnej więzi ekstatycznej z istotami nadludzkimi, duchami przodków lub demonami. W innych przekazach Shamashamana to cztery byty połączone miłością do rytmu oraz rytualnych pieśni kojarzonych luźno z Reggae, Dub, hip-hop, mających wspólne Szczecińskie korzenie.

DJ PacOne

Dj Pac1 jeden z pionierów turntablismu/dj′ki w naszym kraju. Jego osobowość twórcza jest zakorzeniona w starym dobrym i bardzo szeroko pojętym hip hopie, funku którego znanym i szanowanym twórcą był już wiele lat temu. Dzięki ogromnemu stażowi i konsekwencji w treningach oraz ciągłym rozwoju jego horyzonty muzyczne i twórcze rozwinęły się o wiele dalej niż sam pewnie mógłby przypuszczać . Umiejętności pozwoliły na wygranie wielu konkursów dj′skich , oraz zainspirowały i inspirują do dziś niejednego dj′a w Polsce. Ostatnie 6 lat spedzil w Londynie grając w wielu czołowych klubach(Cargo ,Mass ,The Pool .Cafe1001,Rhythm Factory) Po powrocie do Polski jest rezydentem w klubie NextBar w Toruniu oraz gra imprezy na terenie całego kraju. Muzyka się to iście taneczny mix począwszy od Funk,Soul, R′nB przez solidna dawkę Mashup′ow a nawet Funky House. Jednak tej nocy pokaże swoje drugie oblicze czyli szerokie spektrum muzyki basowej (uk funky, bassline, global bass, future garage, tropical)

DJ NIKO

Zaczynał od grania breakbeatow (dziś wciąż można je często usłyszeć w jego setach), po drodze mając długoletni romans z czarnym brzmieniem starego disco, funku i złotej ery hip-hopu. Obecnie jego sety to energetyczna mieszanka funkowych brzmień połączonych z takimi gatunkami jak b-more, electro, house czy funky breaks. Grał w większości warszawskich klubów m.in.: Klinika, Piekarnia, Luztro, Foksal 19, Mandala, Rezervat, Metafora, U Artystów, Cdq, Punkt, Apartament, OnOff, Klub 55, Zwiąż Mnie, Huśtawka, Szlafrok, Obiekt Znaleziony, Ubu. Stara się również nie zaniedbywać innych miast, do tej pory odwiedził: Wrocław (Kamfora, Salvador), Sopot (Versalka), Białystok (Metro), Suwałki (Brama), Radom, Puławy, Łódź (Łóżko). W przeszłości dziennikarz muzyczny i współpracownik magazynów LAIF i Clubber. Od paru lat próbuje swoich sil również jako producent muzyczny, mając na swoim koncie mniejsze i większe sukcesy (m.in. muzyka do internetowych filmów marki Cropp Town). Na początku 2010 roku ukazała się jego pierwsza funky breakowa EPka (w formacie mp3) pt. "Funk′s Not Dead" nakładem wytworni Rebel Scream Records, której promo zebrało pozytywne recenzje zarówno w Polsce (m.in. Harper, Good Paul, BMD) jak i na zachodzie (m.in. DJ Kid Stretch, Zamali, Slim-GoodGrooveRec) a ona sama przez długi czas utrzymywała się w czołówce sprzedaży w kategorii Funk w serwisie Junodownload.com . Utwory z owego wydawnictwa były wielokrotnie prezentowane na antenie rodzimego Radia Euro oraz wielu zachodnich internetowych rozgłośni radiowych. Na lato 2010 planowany jest jego pierwszy 12 calowy krążek z utworem "Disco Monster" mający się ukazać nadkładam niemieckiej wytworni Big M Bootie.

MC Marika

Marta Kosakowska z Łomży Polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu. Karierę zaczynała w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, z którym wydała pionierską polskojęzyczną płytę na oryginalnych jamajskich podkładach (riddims) Mówisz i Masz 2004. Na koncie ma albumy solowe: Plenty 2008, So remixed 2009, Put Your Shoes On/Off 2010, singiel Moje serce 2007 i liczne gościnne udziały. Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Od 4 lat prowadzi własne radiowe show – najpierw w Radio Euro ‚Nie tylko reggae’, od 2009 w Radio Roxy: ‚Towary Kolonialne’. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Sama pisze teksty i melodie. Jako jedna z niewielu Polek potrafi podawać mocno tekst w formie ‚nawijki’. Jej Siła Ognia niejedną osobę wyciągnęła za uszy do góry z rożnych smutków, jej Moje serce stało się wyznaniem miłosnym nuconym przez zakochanych,udowadniając, że o miłości, o której napisano niezliczoną ilość durnych piosenek, wciąż można śpiewać niebanalnie. Pani Naczelnik Spokoarmii.

MC Tony Junior B.I.G.

Tony Junior B.I.G. kubanski m.c .znany z brawurowych partii wokalnych, obdarzony charakterystycznym brzmieniem i rewelacyjna technika, zywiolowy i dynamiczny frontman, który w ostatnich latach pojawil sie na wszystkich wazniejszych labelach w kraju: ( NDK, Frodo sound, Dreadsqad, Sidney Polak, Junior Stres, Maleo Reggae Rockers…)

DJ BTR

DJ BTR W ciągu swojej blisko 13-letniej działalności miał okazję dzielić scenę z artystami z zagranicy (m.in. The Freestylers, Jack Beats, The Jillionaire, Gramophonedzie, US 3, Zion Train, dj Food, dj Vadim, Gramophonedzie, Jon Kennedy) oraz z kraju (Kamp, O.S.T.R, Fisz, Tworzywo Sztuczne, Stasio). Grał i organizował imprezy w wielu klubach; m.in. w Qushi, Ministerstwo, Piękny Pies – Kraków, INQ, Hipnoza, Electro – Katowice, Skup Kultury, Kloster Pub – Tychy, Papryka, Versalka, Sfinks700 - Sopot i wielu innych. O sobie mówi: „Fascynat synkop. Piewca tłustego basu. Entuzjasta skreczu“. Jego didżejską specjalnością są nowoczesne amerykańskie i brytyjskie elektroniczne brzmienia klubowe łączone z tropikalnymi akcentami, jamajskim reggae i reggaetonem, rapem z południa USA, czy brazylijską muzyką ulicy.

OlaH

Oryginalna panna ze Szczecina która, zawodowo spełnia się jako twórca niespotykanych barw, dzięki czemu weekendowo może pozwalać sobie na szatańskie imprezy z głębokim basem w tle. Lubi papieroski na balkonie, zupki chińskie i wódkę w kuflach od piwa. Ze swoją znajomością przeróżnej muzyki mogła by zastąpić Marka Sierockiego, co wszystkim wyszłoby na dobre bo jest od niego o wiele ładniejsza. Szukająca bardziej w starociach niż w nowościach reggae. Fanka sound systemowych brytyjskich basowych brzmień i nie tylko. Jako Kermit Sound wraz z Agata selecta występowały z największymi polskiej sceny reggae, zagrały dwukrotnie na festiwalu Reggaeland w Płocku, wygrały e-clash organizowany w 2008.

DJ Nillpit

Nullptr - RaveRiver - Szczecin Człowiek który miłość do muzyki ma we krwi. Serwuje energetyczne i pozytywne jungle, a jak trzeba to spuszcza troche z tonu wyciagajac najsoczystsze dubstepowe czy dubowe kawałki. 100% winyl.

DJ Chudy

Chudy - Pochodzi z Gdańska. Jego przygoda z graniem miała swoje początki w 2003 roku. Do tej pory zagrał w większości najlepszych klubów na terenie Trójmiasta, na swoim koncie ma również gościnne występy w innych miastach Polski. Zagrał u boku czołowych artystów sceny Nu Funk/Breaks tj. A Skillz (UK), Basement Freaks (Grecja), Badboe (Dania), Goodgroove (UK), Telephunken (Hiszpania), Jayl Funk (Niemcy), Lebrosk (UK) oraz z czołówką polskich DJ′ów. W setach nie ogranicza się do jednego gatunku, wciąż szuka czegoś nowego dlatego jego mixy nigdy nie są takie same. Mixuje ze sobą m.in Funk w wielu odmianach, Breaks, Mash Ups, Oldschool Rap, Disco, House, R′n′B, Drum & Bass oraz wszystko to co uważa za dobre. Obecnie grywa w różnych klubach na mapie Trójmiasta. Jest współtworcą ekipy Tru:Funk (Trójmiejski Koktajl Funkowy) oraz dwóch labeli Tru:Funk rec. którego wydawnictwa zajmują pierwsze miejsca list sprzedaży na słynnym portalu www.junodownload.com i świeżo powstałego Funkosol Records. Zajmuję się także produkcją własnych numerów i remixów, które zdobyły uznanie DJ′ów na całym świecie i zostały wydane na takich labelach jak Tru:Funk oraz brytyjskich: Big M Productions, Actual Sounds. Dodatkowo współpracuje z angielskim radiem/blogiem Ramp FM promującym róznego rodzaju brzmienia od Disco przez Funk, House po Drum & Bass i Mash Ups , w którym również można posłuchać jego setów. http://soundcloud.com/chudy

DJ Wojna

Dj Wojna to czołówka polskiego dj′ingu, skreczuje, zgrywa, gra dancehall, reggae, funky, hip hop, jungle, dubstep i trochę dyskoteki, czyli coś dobrego dla każdego :) Przez blisko 9 lat swojej działalności na Polskiej scenie muzycznej miał okazje współpracować z czołówką wokalistów sceny hiphop/reggae/dancehall jak np : DonGuralEsko, Grubson, 3odaKru, Marian Wielkopolski, Rafi, Pih, Bez Cenzury, K44, Małolat, Eldo, Sobota, Tony Jazzu, East West Rockers, Ras Luta, Dj Feel-X, Junior Stress, Blady Kris, KaCeZet, Tallib MC, Sztoss, Natural DreadKillaz, Bob One, Bas Tajpan, Gutek, Marika i wielu, wielu innych. Od 5 lat regularnie gra na undergrundowych scenach jednego z najpopularniejszych festiwali hip hopowych w Europie jakim jest Hip Hop Kemp w Czeskim Hradec Kralowe, nie zapominając oczywiście o Polskich festiwalach jak np. Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae Nad Wartą, Pop Reggae Love, Mini Reggae Fes.

Kari Amirian

Kari Amirian młoda wokalistka, kompozytorka i producentka. Została właśnie nominowana do nagrody Fryderyki 2013 w kategorii najlepszy debiut. Miała okazję współpracować z norweskim duetem Röyksopp. Z zimnej Skandynawii czerpie swoje inspiracje. Jej pierwszy album „Dady Says I’m Special” został okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutów 2011 roku. Kompozycje na krążku stanowią przemyślane połączenie indie-popu, muzyki akustycznej i eksperymentalnej. Odwołują się do eterycznych i zimnych brzmień artystek ze Skandynawii. Stąd Kari Amirian często porównywana jest do Lykke Li, Bjork, Feist, Bat For Lashes, Cat Power czy St. Vincent. Wokalistka odżegnuje się od tych porównań. Sama mówi, że w nas jest dużo smutku i dzięki muzyce skandynawskiej odkrywamy swoją tożsamość, bo my też jesteśmy tacy chłodni.

Duet VJ-ski Ebebuobabue

EbebuoBabue Eksperymentalny duet VJ-ski. W swojej twórczości wykorzystują doświadczenie zdobyte m.in. w branży postprodukcji filmowej oraz grafiki komputerowej. Do tej pory mieli okazję zagrać w toruńskim klubie NRD oraz na zamkniętych imprezach domowych. Mają nadzieję, że projekt EbebuoBabue wkrótce nabierze jeszcze większego tempa. http://www.ebebuobabue.com http://www.ebebuobabue.pl

Paul Gavronsky

Paul Gavronsky - Skromny i ambitny Dj ze Szczecina, który od najmłodszych lat interesował się mixowaniem muzyki oraz jej produkcją. W wieku 13 lat nagrywał swoje pierwsze sety za pomocą mixera i programu virtual dj mixując różne gatunki muzyki elektronicznej. W 2007 roku zadebiutował w klubie Dekadencja u boku Damiana S.oraz Dja Gregga. Od tamtego czasu regularnie występuje w Szczecińskich lokalach pogłęiając swoje doświadczenie i zdolności muzyczne. Paul ma za sobą rezydenturę w kilku Szczecińskich klubach takich jak np. Liquid czy Cube Bar, można było go także usłyszeć w takich klubach jak Pinokio, Yoyo, Bar Czysty, + 21, Dekadencja, Coyote, Elefunk, Pierwsze Miejsce, Alter ego, Wasabi i w wielu wielu innych. Od kilku lat Paul zajmuje się także produkcją muzyczną o której zawsze marzył i ma na swoim koncie kilka utwór oraz remixów i mashupów, które są grane w całej Polsce i nie tylko, a jego ulubionymi gatunkami muzycznyi są House/Tech house/Deep house/Techno/Nu disco. Na chwilę obecną Paul ma za sobą kilkadziesiąt imprez oraz kilka występów na antenie radia 94i4 fm w audycji miqrokosmos. W 2014 roku Paul wydał swoją pierwszą EP w wytwórni Simplus Records i zapowiada że, na tym napewno się nie skończy, a w 2015 roku spełniło się jedno z jego marzeń, a mianowicie został członkiem Qarma AGENCY w której, może pogłębiać swoją wiedzę na temat muzyki i dążyć do tego by być coraz lepszym grając u boku świetnych artystów.
Facebook

Ferniasty

Ferniasty - Piotr Paprocki- znany wszystkim bardziej jako Peter Fern dj/producent/realizator dźwięku ze Stargardu Szczecińskiego, przedstawiciel polskiej sceny techno/tech-house, właściciel wytworni muzycznej Dual Force Records, której utwory są supportowane przez najlepszych Dj`i i producentów techno na świecie. Miał okazję występować na jednych z największych eventów w Polsce i Europie: Love Parade, Mayday, Soundtropolis, Global Gathering, Ruhr in Love i wielu innych. Pod koniec 2012 roku tworzy projekt "Ferniasty", którego produkcje i sety oscylują na pograniczu muzyki deep house/tech-house
Facebook